Szlachetna Paczka to jeden z najbardziej rozpoznawalnych programów społecznych w Polsce. Dzięki unikalnemu systemowi pomocy opartemu na współpracy Darczyńców i Wolontariuszy już od blisko 20 lat Paczce udaje się zmieniać historie tysięcy Rodzin w potrzebie. Celem Paczki jest mądra pomoc, czyli taka, która nie ma zaspokoić tylko doraźnych potrzeb, ale przede wszystkim dać nadzieję, siłę i impuls do zmiany.

Wspierając Szlachetną Paczkę, pomagasz ubogim rodzinom, dzieciom, seniorom i chorym.

Wymieniaj punkty na vouchery programu SZLACHETNA PACZKA i miej wpływ na to,
do ilu rodzin dotrzemy z pomocą.

Wymień punkty na voucher 5zł Wymień punkty na voucher 10zł

POZNAJ HISTORIE TYCH, KTÓRYM POMAGA SZLACHETNA PACZKA

Pani Irena ma 74 lata. W sklepie, do którego szła przez godzinę, wyciąga otwartą dłoń z monetami.
Wylicza:
– Chleb, woda, trzy znicze.
W jej domu nie ma prądu, a znicze sprawdzają się lepiej niż świece. Nie gasną, kiedy przez zniszczone, drewniane ściany przedziera się wiatr. Chleb i woda, bo trudno o więcej, kiedy na przeżycie zostaje 11 zł dziennie.


Marcin marzy o tym, żeby podać szklankę wody swojej 80-letniej mamie. Wie, że powinien się nią zajmować, ale... to ona opiekuje się nim. Sparaliżowany od klatki piersiowej w dół, pozostawiony przez żonę, jest całkowicie zdany na pomoc matki. Na razie boi się myśleć, co będzie potem, kiedy i jej zabraknie.


Dzieci Anety kąpią się w misce, potrzebują ciepłych butów na zimę. Mama jest z nich dumna – dobrze się uczą pomimo trudności, jakie ich dotykają. Kobieta robi pranie we „Frani” dzięki uprzejmości swojej bratowej. – Fajnie byłoby mieć łazienkę – mówią.


CO OTRZYMUJĄ RODZINY W RAMACH SZLACHETNEJ PACZKI?

  • dedykowaną pomoc materialną – paczki przygotowywane przed Darczyńców są odpowiedzią na realne, zweryfikowane potrzeby Rodzin.
  • dodatkowe formy wsparcia – czyli możliwość objęcia Rodziny pomocą specjalistyczną w ramach Paczki Prawników, Paczki Lekarzy oraz Paczki Seniorów.
  • impuls do zmiany – Wolontariusze poznają indywidualną sytuację Rodziny i nawiązują z nią relację, by potrzebujący mogli na nowo uwierzyć w siebie i dzięki temu stać się bardziej samodzielni w dążeniu do zmiany trudnej sytuacji.

GDZIE DZIAŁA SZLACHETNA PACZKA?

Szlachetna Paczka działa w całej Polsce, skupiając się na tym, by nieść pomoc tam, gdzie nie dociera nikt inny. Tylko w zeszłym roku utworzono aż 112 nowych rejonów pomocy. Dedykowana pomoc trafiła do potrzebujących łącznie z 633 lokalizacji rozsianych po całej Polsce. Nadal jest wiele miejsc, w których potrzebujący mówią wprost, że „świat o nas zapomniał” – to do nich chce dotrzeć Paczka, by kontynuować walkę z ubóstwem.

TO DZIĘKI WSPARCIU DARCZYŃCÓW
SZLACHETNA PACZKA MOŻE WALCZYĆ Z BIEDĄ W POLSCE