Wspieraj
podopiecznych
Fundacji BNP Paribas

mamBONUS fundacja Klasa

„Klasa” to ogólnopolski program stypendialny Fundacji BNP Paribas, umożliwiający uzdolnionym absolwentom szkół podstawowych z mniejszych miejscowości, pochodzących z rodzin o skromnych warunkach finansowych, naukę w prestiżowych liceach partnerskich w 5 miastach akademickich w Polsce: Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Szczecinie i Gdyni. Od 2003 roku 770 młodych z blisko 350 miejscowości w Polsce otrzymało szansę rozwoju na najwyższym poziomie.

zdjęcie Fundacja Klasa

Wymieniaj punkty na vouchery programu "Klasa" i wspieraj jego uczestników

Wymień punkty na voucher 5zł Wymień punkty na voucher 10zł

Poznaj stypendystów
"Klasy"

Kasia - absolwentka I LO im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie

Kasia, absolwentka I LO im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie

Cześć, mam na imię Kasia i jestem stypendystką programu „Klasa” Fundacji BNP Paribas. Udział w „Klasie” umożliwił mi naukę w prestiżowym I Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie, gdzie mogłam rozwijać swoje umiejętności dużo skuteczniej niż w jakiejkolwiek ze szkół w mojej okolicy. Mieszkanie w dużym, rozwijającym się mieście, posiadającym liczne instytucje i placówki badawcze, dało mi wiele możliwości. Mogłam uczestniczyć w wykładach z interesujących mnie dziedzin, brać udział w wydarzeniach związanych z popularyzacją nauki czy uczęszczać na zajęcia prowadzone przez wybitnych pracowników naukowych w odpowiednio wyposażonych pracowniach. Bliskie towarzystwo uniwersytetów pozwoliło mi na świadomy wybór studiów i ścieżki kariery, a mieszkanie w otoczeniu licznych muzeów, zabytków, teatrów, galerii i kin wpłynęło na mój rozwój kulturalny. Mieszkanie z dala od domu również bardzo mnie zmieniło. Nie tylko rozwinęło moją samodzielność, ale też umiejętność życia w grupie. Bardziej doceniam pracę innych i sama daję więcej od siebie. Program zachęcił mnie też do działania jako wolontariusz, co dało mi niepowtarzalne doświadczenie. Projekt „Klasa” dużo zmienił w moim życiu i otworzył przede mną wiele możliwości. Mam nadzieję, że uda mi się wykorzystać tę szansę jak najlepiej.

Sylwia - uczennica I LO im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie

Sylwia, uczennica I LO im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie

Długo mogłabym pisać o tym, co daje mi program stypendialny „Klasa". Gdyby nie pomoc materialna, jaką dostaję, nie mogłabym sobie pozwolić na naukę w prestiżowym liceum, w jednym z największych miast w Polsce. Prawdopodobnie nigdy nie znalazłabym się w miejscu, w którym dziś jestem. Sama szkoła jest jednak tylko jednym z elementów, jakie "Klasa" wnosi w moje życie. Program jest nakierowany również na rozwój osobisty. W Krakowie poznałam moich obecnych przyjaciół, z którymi, mam nadzieję, będę utrzymywać kontakt przez całe życie. Wiele nas łączy - mamy wspólne zainteresowania oraz podobne marzenia. Chodzimy do jednej szkoły. „Klasa” to dla nas nie tylko program stypendialny, z którym jesteśmy związani przez cztery lata, tylko coś znacznie istotniejszego, co zostanie w nas na dłużej.

Kuba - uczeń I LO im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie

Kuba, uczeń I LO im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie

Pochodzę ze wsi Czajęczyce. Ostatni rok bardzo zmienił moje życie. Dostałem się do wymarzonego liceum w cudownym Krakowie, gdzie rozwijam swoje pasje, zainteresowania i poznaję nowych ludzi. Swoją przyszłość zawodową wiążę z ekonomią. Dzięki Fundacji otworzyły się przede mną nowe drogi rozwoju. Otaczają mnie dobrzy i uczynni ludzie, na których zawszę mogę liczyć. Dużo pomocy otrzymałem od starszych stypendystów. Ich pomoc staram się odwzajemnić tegorocznym pierwszoklasistom – nowym stypendystom. Fundacja umożliwiła mi również wakacje na jakich do tej pory nigdy nie byłem i o jakich w życiu nie marzyłem, bowiem w te wakacje byłem na obozie żeglarskim. Dziękuję!

Poznaj absolwentów
"Klasy"

Program „Klasa" ukończyło z powodzeniem blisko 600 stypendystów. Wszyscy dostali się na wymarzone studia, brylują dziś na uniwersytetach oraz odnoszą liczne sukcesy prywatne i zawodowe.

Co oferuje program?

 • 5-letnie stypendium: 4 lata wsparcia w trakcie nauki w liceum (w tym opłata za internat, wyżywienie, komitet rodzicielski, podręczniki, wyjścia kulturalne, wycieczki szkolne, zajęcia dodatkowe, comiesięczne kieszonkowe, stała opieka wychowawcza) oraz stypendium na I roku studiów.

 • Program zaangażowania społecznego stypendystów "Możesz na mnie polegać": wsparcie w działaniach wolontariackich oraz realizacji autorskich projektów społecznych

 • Dostęp do nagród stypendialnych

 • Wieloletnie wsparcie Fundatora
  - Banku BNP Paribas

 • Rozwój w ramach działaności Stowarzyszenia Abslowentów programu Klasa

Do jakich szkół
mogą aplikować
ósmioklasiści?

Mapa szkół Fundacja Klasa
 • Gdynia: III LO im. Marynarki wojennej RP
 • Kraków: I LO im. Bartłomieja Nowodworskiego
 • Szczecin: XIII Liceum Ogólnokształcące
 • Warszawa: VII LO im. Juliusza Słowackiego
 • Wrocław: XIV LO im. Polonii Belgijskiej