Wspieraj
podopiecznych
Fundacji BNP Paribas

mamBonus fundacja Klasa

"Klasa" to ogólnopolski program stypendialny Fundacji BNP Paribas, umożliwiający uzdolnionym absolwentom gimnazjów z mniejszych miejscowości, z rodzin o skromnych warunkach finansowych, naukę w prestiżowych liceach partnerskich w 5 miastach akademickich w Polsce. Od 2003 roku 700 młodych z ponad 300 miejscowości otrzymało szansę rozwoju na najwyższym poziomie.

zdjęcie Fundacja Klasa

Wymieniaj punkty na vouchery programu "Klasa" i wspieraj jego uczestników

Wymień punkty na voucher 5zł Wymień punkty na voucher 10zł

Poznaj stypendystów
"Klasy"

Sylwia - uczennica I LO im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie

Sylwia, uczennica I LO im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie

Długo mogłabym pisać o tym, co daje mi program stypendialny „Klasa". Gdyby nie pomoc materialna, jaką dostaję, nie mogłabym sobie pozwolić na naukę w prestiżowym liceum, w jednym z największych miast w Polsce. Prawdopodobnie nigdy nie znalazłabym się w miejscu, w którym dziś jestem. Sama szkoła jest jednak tylko jednym z elementów, jakie "Klasa" wnosi w moje życie. Program jest nakierowany również na rozwój osobisty. W Krakowie poznałam moich obecnych przyjaciół, z którymi, mam nadzieję, będę utrzymywać kontakt przez całe życie. Wiele nas łączy - mamy wspólne zainteresowania oraz podobne marzenia. Chodzimy do jednej szkoły. „Klasa” to dla nas nie tylko program stypendialny, z którym jesteśmy związani przez cztery lata, tylko coś znacznie istotniejszego, co zostanie w nas na dłużej.

Kuba - uczeń I LO im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie

Kuba, uczeń I LO im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie

Pochodzę ze wsi Czajęczyce. Ostatni rok bardzo zmienił moje życie. Dostałem się do wymarzonego liceum w cudownym Krakowie, gdzie rozwijam swoje pasje, zainteresowania i poznaję nowych ludzi. Swoją przyszłość zawodową wiążę z ekonomią. Dzięki Fundacji otworzyły się przede mną nowe drogi rozwoju. Otaczają mnie dobrzy i uczynni ludzie, na których zawszę mogę liczyć. Dużo pomocy otrzymałem od starszych stypendystów. Ich pomoc staram się odwzajemnić tegorocznym pierwszoklasistom – nowym stypendystom. Fundacja umożliwiła mi również wakacje na jakich do tej pory nigdy nie byłem i o jakich w życiu nie marzyłem, bowiem w te wakacje byłem na obozie żeglarskim. Dziękuję!

Poznaj absolwentów
"Klasy"

Program "Klasa" ukończyło z powodzeniem ponad 500 stypendystów. Wszyscy dostali się na wymarzone studia, brylują dziś na uniwerystetach oraz odnoszą liczne sukcesy prywatne i zawodowe.

Co oferuje program?

 • 4-letnie stypendium: 3 lata wsparcia w trakcie nauki w liceum (w tym opłata za internat, wyżywienie, komitet rodzicielski, podręczniki, wyjścia kulturalne, wycieczki szkolne, zajęcia dodatkowe, comiesięczne kieszonkowe, stała opieka wychowawcza) oraz stypendium na I rok studiów

 • Program zaangażowania społecznego stypendystów "Możesz na mnie polegać": wsparcie w działaniach wolontariackich oraz realizacji autorskich projektów społecznych

 • Dostęp do nagród stypendialnych

 • Wieloletnie wsparcie Fundatora
  - Banku BNP Paribas

 • Rozwój w ramach działaności Stowarzyszenia Abslowentów programu Klasa

Do których szkół
mogą aplikować
gimnazjaliści?

Mapa szkół Fundacja Klasa
 • Gdynia: III LO im. Marynarki wojennej RP
 • Kraków: I LO im. Bartłomieja Nowodworskiego
 • Szczecin: XIII Liceum Ogólnokształcące
 • Warszawa: VII LO im. Juliusza Słowackiego
 • Wrocław: XIV LO im. Polonii Belgijskiej